(+90) 444 87 83

Türkiye'nin İlk TSE Belgeli Aktif Paratoneri Belli Oldu!

 

Paratonerde TSE Neden Önemli?

Türkiye'de Aktif Paratonerler ile ilgili bir standart bulunmaması nedeniyle yıllardır kaliteli ve kalitesiz ürün arasındaki farkı anlayabilmek mümkün olmuyordu. TSE tarafından yayımlanan TS 13709 (Yıldırımdan Korunma - Aktif Paratonerler) standardı ile birlikte ülkemizde büyük bir boşluk doldurulmuş oldu. Kabul edilen standartla beraber Paratoner üretimi belli bir nizama göre yapılacak, paratoner sistemlerindeki standart dışı malzeme üretiminin ve uygulamalarının önüne geçilecektir. Üretimin ve dizaynın belli bir standarda bağlanacak olması, kaliteli ürün ve üreticiyi beraberinde getirecektir.

 

Türkiye'nin İlk TSE Belgesine Sahip Aktif Paratoneri: TESLA®

TSE tarafından 27.05.2016 tarihinde yayımlanan TS 13709 (Yıldırımdan Korunma - Aktif Paratonerler) standardının kabulüyle birlikte bu konudaki testleri başarıyla geçen TESLA®, Türkiye'nin ilk TSE belgeli Aktif Paratoneri ünvanını almaya hak kazandı.

 

3

 

TESLA® Satın Almak İçin 3 Sebep

AMPER, satışını gerçekleştirdiği TESLA® markası ile yurt içinde önemli bir pazar payını elinde bulundurmaktadır. TESLA®'nın bu denli rağbet görmesi aşağıdaki 3 temel kritere dayanmaktadır.

-Fiyat/Performans Ürünü Olması

-Yerli Olması

-Yerli ve Yabancı Birçok Test Belgesine Sahip Olması

 

Kaynak: AMPER®

Türkiye'nin İlk TSE Belgeli Aktif Paratoneri Belli Oldu!

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin !

 

Amper paratoner, 40 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında birçok yıldırımdan korunma ve topraklama projesini başarıyla üstlenmiş, Türkiye'nin lider paratoner sistemleri uygulayıcı firmalarındandır. Amper paratoner, iç yıldırımlık, dış yıldırımlık, topraklama, yıldırımdan korunma ve uçak ikaz sistemleri konularında hizmetler vermektedir. Amper paratonerin çözüm ortağı Amper Enerji ise, topraklama ölçümü, paratoner kontrolü ve paratoner bakımı konularında hizmet vermektedir. Siz de binanız için profesyonel ve güvenli yıldırımdan korunma çözümleri arıyorsanız, Amper Elektrik ve Paratoner olarak, uygun maliyetli çözümler sunmaya hazırız.