444 87 83

Elektriksel Yalıtım Kaplaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Çalışanların, bulundukları ortamın elektriksel risklerine karşı korunabilmeleri, iş güvenliği açısından son derece önemli bir husustur. Bu amaç doğrultusunda özel olarak geliştirilen elektriksel yalıtım kaplaması (izoleli halı/yalıtkan paspas), ortamda bulunan elektriksel risklere karşı çalışanları koruma altına alırken, iş güvenliği gereklerini doğrudan yerine getiren bir ürün olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Amper Elektriksel Yalıtım Kaplaması, termoplastik (TPE) sınıfı bir malzemedir. Yağ ve çözücülere karşı oldukça dirençli olan ürün, aynı zamanda alev almayan yapıya sahiptir. Geri dönüşümü mümkündür ve ekonomiktir. Kolay yıpranmaz, uzun ömürlüdür.

Başlıca kullanım alanları;

-Trafo merkezleri,

-Elektrik santralleri,

-Deney laboratuvarları,

-Makine ve elektrik pano önleri'dir.

Elektriksel risk bulunan tüm alanlarda kullanılabilen yalıtkan paspasın dielektrik dayanım değerleri TS 5119, EN 60243-1 ve TS EN 61111 standartlarına göre yapılmaktadır.

Genişliği 100 cm olan yalıtkan paspasların, 2 - 3 ve 5 mm kalınlıkta seçenekleri mevcuttur. Elektriksel risk içeren yerlerde kullanıldığından, bu risk durumuna dikkat çekmek amacıyla her iki kenarında sarı ikaz şeritleri bulunmaktadır.

Ürün kV değerleri ve güncel stok/fiyat bilgileri için satis@amper.com.tr adresine mail gönderebilir, 444 87 83 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Ürün broşürünü indirmek için tıklayın.

Elektriksel Yalıtım Kaplaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin !

Amper paratoner, 40 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında birçok yıldırımdan korunma ve topraklama projesini başarıyla üstlenmiş, Türkiye'nin lider paratoner sistemleri uygulayıcı firmalarındandır. Amper paratoner, iç yıldırımlık, dış yıldırımlık, topraklama, yıldırımdan korunma ve uçak ikaz sistemleri konularında hizmetler vermektedir. Siz de binanız için profesyonel ve güvenli yıldırımdan korunma çözümleri arıyorsanız, Amper Elektrik ve Paratoner olarak, uygun maliyetli çözümler sunmaya hazırız.