(+90) 444 87 83

Geri Dön

Paratoner Sistemi Kurulumu Esnasında Karşılaşılan Doğalgaz Borusu, Dış Cephe Kaplaması Vb. Engellere Karşı Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Paratoner iniş iletkeni tehlikeli bir noktadan (bina içerisinden, şafttan, elektrik tesisatlarına yakın bir güzergahdan) geçmek durumunda ise mutlaka ve mutlaka İZOLELİ olarak tercih edilmelidir. Ancak her izoleli kablo, bir yıldırım iniş iletkeni değildir. Yıldırımın elektromanyetik kuplaj etkisini minimize eden ve cihaz-sistem güvenliğini sağlayan “yıldırım darbesine karşı test edilmiş” özel izoleli kablolar, yıldırım deşarjı esnasında oluşan yüksek enerjiyi ortamdan izole etmekte ve bu sayede yangın ve çarpılma gibi ölümcül riskleri de ortadan kaldırmaktadırlar.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin !

 

Amper paratoner, 40 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında birçok yıldırımdan korunma ve topraklama projesini başarıyla üstlenmiş, Türkiye'nin lider paratoner sistemleri uygulayıcı firmalarındandır. Amper paratoner, iç yıldırımlık, dış yıldırımlık, topraklama, yıldırımdan korunma ve uçak ikaz sistemleri konularında hizmetler vermektedir. Amper paratonerin çözüm ortağı Amper Enerji ise, topraklama ölçümü, paratoner kontrolü ve paratoner bakımı konularında hizmet vermektedir. Siz de binanız için profesyonel ve güvenli yıldırımdan korunma çözümleri arıyorsanız, Amper Elektrik ve Paratoner olarak, uygun maliyetli çözümler sunmaya hazırız.