(+90) 444 87 83

Geri Dön

Gergi Teli

Gergi Teli Metodu ile korunmada koruma alanı, tel üzerinde olan zahiri çubuklar tarafından korunan hacmin birleşimi ile tanımlanır. İki veya daha fazla taraftan dikilen direklerin arasına binayı koruma içerisine alacak yükseklikten gergi teli bağlanması ile yapılır. Direkler, gergi teli ve direklerin topraklaması arasında elektriksel süreklilik sağlanmalı ve gergi teli yıldırım akımını taşıyabilecek kesitte (min 50 mm2) olmalıdır.

Bu metod, uygulama zorluğu ve görsel olarak bina üzerinde çirkin bir görüntü oluşturduğunda dolayı yüksek binalarda tercih edilmemektedir.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin !

 

Amper paratoner, 40 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında birçok yıldırımdan korunma ve topraklama projesini başarıyla üstlenmiş, Türkiye'nin lider paratoner sistemleri uygulayıcı firmalarındandır. Amper paratoner, iç yıldırımlık, dış yıldırımlık, topraklama, yıldırımdan korunma ve uçak ikaz sistemleri konularında hizmetler vermektedir. Amper paratonerin çözüm ortağı Amper Enerji ise, topraklama ölçümü, paratoner kontrolü ve paratoner bakımı konularında hizmet vermektedir. Siz de binanız için profesyonel ve güvenli yıldırımdan korunma çözümleri arıyorsanız, Amper Elektrik ve Paratoner olarak, uygun maliyetli çözümler sunmaya hazırız.